شنبه 14 تیر 1399
خلیج فارس یکی از گرم ترین مناطق دریایی جهان

خلیج فارس یکی از گرم ترین مناطق دریایی جهان

 

مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور در اهواز گفت :  خلیج فارس جز گرم ترین مناطق دریایی دنیاست و دمای آن تا 36 درجه هم رسیده است.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی خوزستان : کارگاه آموزشی تهک دریایی با حضور بهزاد لایقی مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور صبح امروز در اداره کل هواشناسی خوزستان برگزار شد.

مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت :  در عمق ده متری خلیج فارس حداکثر دما به 36 درجه می رسد و تبادل کم آبی بین این خلیج و دریای عمان یکی از عوامل شور بودن آب آن است.

بهزاد لایقی افزود : خلیج فارس جز گرم ترین مناطق دریایی دنیاست و دمای آن به 36 درجه هم رسیده  در حالی که در دریای عمان حداکثر دما 28 درجه ثبت شده است.

در ادامه مدیر کل هواشناسی خوزستان  در خصوص لزوم ایجاد هواشناسی دریایی  در استان اظهار داشت : بخش بسیاری از مرزهای کشور ایران را مرزهای آبی شکل می دهند طول مرز آبی خلیج فارس به 1400 کیلومتر می رسد و نزدیک به 400 کیلومتر آن در استان خوزستان قرار گرفته است.

محمد سبزه زاری افزود : امروزه حجم زیادی از مبادلات تجاری ایران و جهان از طریق ناوگان دریایی انجام می شود و سواحل دریایی استان خوزستان از نظر تراز دریایی و کشتیرانی بسیار با اهمیت است .

 

طراحی و پیاده سازی: راد وب