دوشنبه 5 فروردین 1398

اخطاریه 2 هواشناسی باران و رعدوبرق دوشنبه 05 فروردین 1398

پیرو اخطاریه شماره 1 مورخه 2/1/98 و بررسی آخرین نقشه های پیش یابی نشان دهنده تقویت مجددا سامانه بارشی ، طی امروز تا عصر فردا می باشد. طی این مدت افزایش ابر، بارندگی قابل ملاحظه ، رعدوبرق ، وزش یاد قابل ملاحظه تا شدید به همراه تندباد لحظه ای بویژه طی امروز و احتمال تگرگ در استان مورد انتظار است که این وضعیت آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها را در پی خواهد داشت. بارش در ارتفاعات به صورت برف پیش بینی می شود. شمال خلیج فارس نیز طی این ایام مواج خواهد بود. بیشترین شدت بارشها طی امروز لغایت اواخر سه شنبه پیش بینی می شود. در ضمن بعلت وزش بادهای شدید طی امروز انتظار برخاستن گرد و خاک و کاهش دید افقی در مناطق جنوبی و مرکزی را در ساعاتی خواهیم داشت. بیشترین حجم بارش ها: طی امروز شامل مناطق شمال غربی، شمالی ، شمال شرقی ، شرقی ومرکزی استان شامل حوضه های آبریز کرخه، دز و کارون و مارون می باشد بویژه شهرستانهای مسجدسلیمان، گتوند، دزفول، اندیمشک، اندیکا، ایذه، باغملک، دهدز، لالی، بهبهان و در روز سه شنبه در مناطق شمالی، شمال شرقی، شرقی و مرکزی استان شامل حوضه های آبریز دز ،کارون و مارون می باشد بویژه شهرستانهای مسجدسلیمان، گتوند، دزفول، اندیمشک، اندیکا، ایذه، باغملک، دهدز، لالی، بهبهان، ماهشهر. با توجه به حجم بارشها بویژه در حوضه های آبریز سدهای استان خوزستان ، اکیدا توصیه می گردد نسبت به مدیریت خروجی سدهای استان در جهت کاهش خسارات احتمالی ، تمهیدات لازم در نظر گرفته شود. همچنین به عموم مردم توصیه می گردد از تردد غیر ضروری در مسیرهای کوهستانی و اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیلها جدا خودداری شود.

اخطاریه 1 هواشناسی باران و رعدوبرق جمعه 02 فروردین 1398

پیرو اطلاعیه شماره 1 مورخه 1/1/98 و بررسی آخرین نقشه های پیش یابی نشان دهنده ورود سامانه بارشی ، از اواسط روز شنبه لغایت اوایل چهارشنبه هفته آینده می باشد. طی این مدت افزایش ابر، رگبارباران ، رعدوبرق ، وزش یاد قابل ملاحظه تا شدید به همراه تندباد لحظه ای بویژه در روز دوشنبه و احتمال تگرگ در استان مورد انتظار است که آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها را در پی خواهد داشت. بارش در ارتفاعات به صورت برف پیش بینی می شود. شمال خلیج فارس نیز طی این ایام مواج خواهد بود. بیشترین شدت بارشها طی اواسط روزهای یکشنبه لغایت اواخر سه شنبه پیش بینی می شود. بیشترین حجم بارش ها: درروز یکشنبه و دوشنبه درمناطق شمال غربی، شمالی ، شمال شرقی ، شرقی ومرکزی استان شامل حوزه های آبریز کرخه، دز و کارون و مارون می باشد. در روز سه شنبه در مناطق شمالی، شمال شرقی، شرقی و مرکزی استان شامل حوزه های آبریز دز ،کارون و مارون می باشد. با توجه به حجم بارشها بویژه در حوزه های آبریز سدهای استان خوزستان ، اکیدا توصیه می گردد نسبت به مدیریت خروجی سدهای استان در جهت کاهش خسارات احتمالی ، تمهیدات لازم در نظر گرفته شود. همچنین به عموم مردم توصیه می گردد از تردد غیر ضروری در مسیرهای کوهستانی و اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیلها جدا خودداری شود.

اطلاعیه 1 رگبارباران ورعدوبرق پنج شنبه 01 فروردین 1398

بررسی مدلهای پیش بینی نشان دهنده ورود سامانه بارش‌زا از اواسط روز شنبه لغایت اوایل چهارشنبه هفته آینده می‌باشد، که در ابتدا سبب افزایش ابر و رگبار پراکنده باران و سپس بارش باران، رعد و برق، تندبادهای لحظه‌ای و احتمال تگرگ بویژه در مناطق شمال، شمال شرق، شرق ، ارتفاعات خواهد شد. بیشترین شدت بارشها طی اواسط روزهای یکشنبه لغایت اوایل سه شنبه پیش بینی می شود.بارش در ارتفاعات استان بصورت برف می باشد. وزش بادهای قابل ملاحظه تا نسبتا شدید در روز یکشنبه و دوشنبه، طی ساعاتی در نیمه مرکزی و بعضا جنوبی دور از انتظار نمی باشد. شمال خلیج فارس طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه مواج پیش بینی می‌شود.

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه